billis28482
billis28482
12-03-2018
Mathematics
contestada
Help pls I don’t get it
Respuesta :
hienh4517
hienh4517
12-03-2018
68.40 divide 6 = 11.4
41.80 divided 4= 10.45
Plan B is lower fee per lesson
Answer Link
karma13
karma13
12-03-2018
Plan B. You have to find the unit rate which would be 68.4/6 for plan A, which would be $11.40 per piano lesson, and 41.8/4, which would be $10.45 per lesson. So, plan B is cheaper.
Answer Link
VER TODAS LAS RESPUESTAS ( 67+ )
Otras preguntas
Which was true about the economy when Franklin Roosevelt champaigned for president
which gas is used in welding
The use of power to control freedom of expression What term is this defining? disinformation propaganda censorship stereotyping
hi there can anyone help me out with this question
The energy that's given to the body by food is
1st question: The equation 4+(3x)^2-x^3=k has 3 solutions for -2≤x≤4. State the range of values k. 2nd question: On same axes, draw the line y=4x+10 for -2≤x≤4
what season has leaves turning red and gold
In general, anxiety disorders __________. a. only occur in families with a history of these disorders b. have symptoms that can be treated with therapy and me
a dead fish has washed up on the beach and is starting to decay. which compound produces the unpleasant odor from the decaying fish?
What is the word equation for molecules of magnesium reacting with molecules of oxygen to produce molecules of magnesium oxide? magnesium + magnesium oxide mc00