maraisha9 maraisha9
  • 13-03-2018
  • Mathematics
contestada

Jason buys a pizza for $15.59 . He also buys 6 sodas. Each soda costs the same amount. He spends $23.33 on the pizza and the sodas. Jason finds the cost of each soda by calculating (23.33 − 15.59) ÷ 6 .

Respuesta :

sev4life sev4life
  • 13-03-2018
What exactly is the question here? Are you trying to find how much the soda costs?
Answer Link

Otras preguntas

There is a vaccine available to prevent infection of most strains of which STI? A. Herpes B. HIV/AIDS C. HPV D. Syphilis
Dutys of students easy plz give me long essay 360 words plz help me​
We live in the Cenozoic era, and scientists know more about this era and the epochs it's divided into than any other time period. Why is this? A. We kno
A 4000 kg truck is parked on a 7.0° slope. How big is the friction force on the truck?
How did Great Britain and France place the new United States in the middle of theirs conflict
I really need some help please! cos(a - B) + cos(a + B) = _____ A. 0 B. 2cosacosB C. 2sinasinB D. 2(cosacosB + sinasinB)
The mass of a proton is approximately equal to the mass of
The number of grams per mole of something is also known as_______
What is the value of x?
Peter the Great reduced the power of the boyars by