christinenicola christinenicola
  • 14-03-2018
  • Mathematics
contestada

Jermiah bought 3 sanwiches for lunch if each sandwich cost $4 how much did Jeremiah spend in all

Respuesta :

hudadagra hudadagra
  • 14-03-2018
I think you'll have to multiply 3 by 4 to find the total cost.

3*4= $12
Answer Link
Аноним Аноним
  • 14-03-2018
3 x 4=12
So 3 sandwiches cost $12
Answer Link

Otras preguntas

When multiplying two variables, how is using the Distributive Property similar to using a table?
Is it who ( know ) somebody that does tattoos or who ( knows ) somebody that does tattoos?
Who was the very first president in 1900?
plss help me with this:((​
III. Rewrite the sentences as directed. (1,5 pts) 1. They will send rescue workers to flooded villages. => Rescue workers ___________________________________
complete with these sentences with correct tenses: 1) In the summer the children usually .............(play) in the garden 2) I never.... (watch) TV in the morn
9. Which of the following is a mental, emotional benefit of physical activity? More productive thought Stress reduction Feelings of overall well-being All of th
I’ll give likes , rates , and Brainly for helping please help !
Oak Street and Elm Street run parallel to each other. When Main Street intersects them, it forms exterior ∠8, measuring 60°. What is the measure of ∠2?
Which part of the coxal bone articulates with the sacrum?.