yaire25p0ggej
yaire25p0ggej yaire25p0ggej
  • 14-03-2018
  • Mathematics
contestada

a baker bought 7.5 kilograms of flour for $19.20. how much did each kilogram of flour cost?

Respuesta :

gabbxoxis gabbxoxis
  • 14-03-2018
19.20 divided by 7.5

= 2.56

2.56 is your answer.
Answer Link

Otras preguntas

PLEASE HELP!!!! According to the conversation between the Giver and Jonas, the community was not allowed to have choices because
the difference of a number and 7
Mary charges $5.60 per square foot of carpet, plus a $150 installation fee. How much should Mary charge the customer to the nearest cent?
Valeria works in a law office. Her annual salary is $24,000. Valeria pays income tax at a rate of 15% on her earnings. How much income tax does Valeria pay? A.
The repetition of the stage direction "Silence" at the end of the passage serves which main purpose? HELP PLS FAST
Charlie surveyed his class to determine favorite colors. By examining his results in this chart, which numbered choice represents the fraction of the class that
What is the Paradox of aging?
if you could, which celebrity would you hug, if you met them? (your choice)
Please Help Question in picture
जख्मी आदमी को रक्त की आवश्यकता क्यों थी