Sapphiremoon1
Sapphiremoon1 Sapphiremoon1
  • 14-03-2018
  • Mathematics
contestada

A store sells snacks by weight. A six ounce bag of nuts costs 3.60 will a two ounce bag cost more than or less than 1.25

Respuesta :

taydebna
taydebna taydebna
  • 14-03-2018
5.30 it is correct hope this works brah
Answer Link

Otras preguntas

what are the variables of 140= -4 -8n
What was a result of the Persian wars?
What is Dr. Jekyll’s conflict in this passage? A) Jekyll has to decide whether to be all Jekyll or all Hyde now that the potion is not working correctly. B) J
What is the result of adding these two equations? 62 + 2y = -2 3.2 – 2y = -5
In reality would adjacent blue dots be far enough apart for you to easily measure their separation with a meterstick? Yes or No.
When a company shifts from a traditional cost system in which manufacturing overhead is applied based on direct labor-hours to an activity-based costing system
Write the equation of the line in a point-slope form: m = 9, (0, -7) .​
The equation for distance is d = st. If a car has a speed of 85 m/s and travels for 120 seconds, how far does it go? O A. 7400 m O O B. 0.71 m C. 14,000 m O D.
A coil with circular cross section and 18 turns is rotating at a rate of 370 rpm (revolutions per minute) between the poles of a magnet. If the magnetic field s
REPLY ASAP 50 POINTS . What was it that finally caused Joey to leave Topthorn's side? A tank that was climbing the hill near him. The sound of the shells hitt