skyler34 skyler34
  • 12-04-2018
  • Mathematics
contestada

Clarie is buying bananas cost 75 cents a pound and 4 bananas weigh about one pound about how many bananas can clarie by for $2.25?

Respuesta :

San06
San06 San06
  • 12-04-2018
she can buy 12 bananas
Answer Link

Otras preguntas

What is the solution to the equation? 3q 5 = -2q 20 a. q = 3 b. q = 5 c. q = 15 d. q = 25
Which of the following scenarios is representative of commensalism? a. Tapeworms living in a mammal’s intestinal tract b. Bees pollinating flowers c. Birds foll
How do I solve this???
When x is -2 what is y? 0 -2 -4
What term refers to the amount of space between the content and the edge of the paper?
3+4(10-8)? I have to simplify
A basketball player guesses her team will score 57 points during the game. The player's team actually scores 63 points. What is the percent error in the player'
I need help answer plz
As soon as _________ sun goes down, it’s going to get cold. a the (ningún artículo) an
What's the answer to this