pokemonmaster101
pokemonmaster101 pokemonmaster101
  • 12-04-2018
  • Mathematics
contestada

Please help :))))

its consumer math

Please help its consumer math class=

Respuesta :

notrnick
notrnick notrnick
  • 12-04-2018
$2.56 * 15 gallons = $38.4 (total)

2 person split = $38.4 / 2 = $19.2/person


another friend = +1
$38.4 / 3 = $12.8

each person saves = $19.2 - $12.8 = $6.4/person

i hope this helps :)
Answer Link

Otras preguntas

Which of the following sets are discrete? Please help :(
(111011001010001)2 ➡️(?)16​
What was the core business that made Standard Oil a horizontally integrated monopoly?a)finding new uses for oilb) refining oilc)building oil pipelinesD) transpo
Resistivity of a material is the resistance of a cm long sample of the material of 1 cm2 cross-sectional area.
It amazes me that you could be so unfeeling as to send me your wedding picture. I would have sent it back. But on further thought I decided just to cut off your
50 POINTS HALP MEH!!!! _____ was the architect of the Sardinian plan to unify the Italian Peninsula under King Victor Emmanuel. Select the best answer from the
Select the correct answer. What is the first thing you should look for on a food label? A. Calories from fat B. Calories C. Serving size D. Number of servings
What is the reduction potential of a hydrogen electrode that is still at standard pressure, but has ph = 5.65 , relative to the she?
simplify:,[t-(t-1+t)]​
HOW SHOULD I END THIS? For my project, "Analyze a Formal Essay", I chose to read an article, "Polluted waterways help fuel drug resistance in bacteria" by Carol