allyslime123356 allyslime123356
  • 12-04-2018
  • Mathematics
contestada

Students cut a pepperoni pizza into 12 equal slices and ate 5 slices they cut a veggie pizza into 6 equal slices and ate 4 slices use fractions to compare the amounts of each pizza that were eaten

Respuesta :

ariana1234567
ariana1234567 ariana1234567
  • 14-04-2018
Pepperoni - 5/12
Veggie - 2/3
Answer Link

Otras preguntas

This honestly makes no sense, BUT BRAINLISET TO THE FASTEST ANSWER SUBMITTED!
20 pounds of potatoes cost $8.00, How much does 1 pound cost?​
hello brainly one queston mind if i ask here it is: To find the most direct distance between two places on Earth, what would be the best tool to use? A) map B)
PLEASE HELP HOW DO I FIND THE NEXT INCOME?
Uncomfortable sensations in the leg during periods of inactivity are a symptom of ________ leg syndrome.
How many excused absences are allowed in california.
open parenthese x - 5 close parenthese open parenthese x plus 3 close parenthese
the first one to get the answer to this will be marked brainlyiest
What was one reason why james madison initially opposed including the bill of rights in the constitution?.
The region also known as the meristematic region is the: i region of elongation ii. region of cell divisioniii. region of maturation iv. root cap​