chilljoker13 chilljoker13
  • 13-04-2018
  • Mathematics
contestada

a cotton in the shape of a cube measuring 8 in tall is filled with colored plastic cubes measuring 1 inch across each phase the cubes sell for $0.25 each how much would it cost to buy all the cubes in the carton

Respuesta :

Cece102304 Cece102304
  • 13-04-2018
It would cost $2.00 to buy all the cubes in the carton.
Answer Link

Otras preguntas

what is the unit rate and each rate for 420 miles in 7 hours
What is the definition of a hypothesis ?
Use the Distributive Property and simplify the expression. 6+4(3x–2)+5 a. 12x+9 b. 3x+13 c. 12x+3 d. 7x+9
Can a linear equation and a linear inequality be solved in the same way
"Two solutions of an equation are (6,5) and (8,5). What could the equation be? Explain."
Which is the best estimate for the product of 102.002 × 100,032.3? a. 1,000 b. 10,000 c. 1,000,000 d. 10,000,000
What's the formula for R in C= 2•3.14r
A clydesdale drinks about 120 gallons of water every 4 days at this rate about how many gallons of water dose clyesdale in 28 days
Find the approximate side length of each square to nearest whole unite A helicopter launching pad with a area of 3000 ft squared
What is the opposite of -2 2/3