xiaralisa0315 xiaralisa0315
  • 14-04-2018
  • Mathematics
contestada

f Juan purchased three 24-ounce cans of motor oil for $10.80, how much did he pay per ounce? A. $.45 B. $3.60 C. $.15 D. $2.59

Respuesta :

Аноним Аноним
  • 14-04-2018
the answer is D

hope this helped :)
alisa202

plzz tell me if i was wrong
Answer Link
marinegundoctor marinegundoctor
  • 14-04-2018
10.80/(24*3)=0.15 will give you the correct answer.
Answer Link

Otras preguntas

A. -3 B. 6 C. 5 D. -4
A class has 30 boys and 20 girls. The average age ofboys is 12 yrs and girls 12 yrs. What is theaverage age of the whole class."​
What is the main purpose of government regulations of financial institutions?
f(x) = 2x – 1 What is f(13)?
ASSIGNMENTTOTAL MARKS - (40 marks)Problem 4. Determine Sear(5 marks)Problem 6. Determineloan(5 marks)Problem 7. Determine Atomde.(5 marks)​
Hello, This might be a off topic question but does anyone have experience in investing in stocks? Whats the Best Long-term stock to invest in. I have a few stoc
how many energy levels do aluminum, argon and sodium have?plz help
As a result of the battles of Trenton and Princeton during the American Revolution, A) the morale of the Continental army suffered. B) more soldiers enlisted in
how many grams in 5mg
Identify whether the given sentence is in Active voice or Passive Voice. The first animated cartoon was invented by Emile Cohl.