giovanniruiz887 giovanniruiz887
  • 15-04-2018
  • Mathematics
contestada

Ms.dawson spent $
28 for 8 notebooks

Respuesta :

criesallnight
criesallnight criesallnight
  • 15-04-2018
that will have to leave you with 3.5
Answer Link

Otras preguntas

a pizza shop charges $9 for a large cheese pizza. Additional toppings cost $1.25 per topping. Heather paid $15.25 for her large pizza. how many toppings did she
A box contains 100 colored chips; some are pink and some are blue. Milton chooses a chip at random, records the color, and places it back in the bag. Milton has
Round 6,215,446 to the nearest thousand
What was the basic message that Jesus preached? How and why did tht message spread?
How is a covalent bond formed between atoms? The atoms share electrons. Additional neutrons are added to the atomic nuclei. One atom gives electrons to anoth
Which equation could be used to find the perimeter of a rectangle that has a width of 12 cm and a length of 16 cm? a. P = 2 · 12 + 2 · 16 b. P = 2 · 12 + 16 c
Which type of narrator would an author use if he or she wanted to limit the perspective of the story to only one character? a. Rhetorical b. Third person c.
Life for the average ancient Egyptian was carefree and easy. a. Yes b. No
3px=2q(r-5x) solve for x
what is the ratio of 132 and 89