vandarani28p78wo9
vandarani28p78wo9 vandarani28p78wo9
  • 15-04-2018
  • Mathematics
contestada

Cheddar cheese costs £7.50 per 1kg marie buys 200 grams of cheddar cheese how much does she pay?

Respuesta :

MatchChronus
MatchChronus MatchChronus
  • 16-04-2018
£. 15 or $. 19 because €7.5 is 1,000 grams so I divided 7.5 by 100 then multiply it by 2 which is €. 15 euro or $. 19 usd
Answer Link

Otras preguntas

Joyce paid $220 for an item at the store that was 25 percent of the original price. What was the original price?
What do you think the relationship between the Great Migration and the Harlem Renaissance might be?
Can you find GHJ AND GIJ FOR ME PLEASE
Does the VERB agree with the SUBJECT in this sentence? This man don't type.
Which two groups are associated with the setting of Russia?
Which is the equivalent resistance of the circuit shown below?
In this activity, you will write a dialogue, in Spanish, between a parent and a child who is leaving for college soon. As a suggestion, you can write a dialogue
Two trains are moving towards each other. One train moves at a speed of 50 mph, and the other train travels at 60 mph. How soon will they meet, if originally th
A poll was taken of Hobby Middle School, 25 out of 30 students said they would prefer pizza on Friday's. Out of 1200 students, what is a reasonable prediction o
1. How does analysis differ from summary?