madelynmorgan1258 madelynmorgan1258
  • 11-10-2018
  • Mathematics
contestada

Carpeting costs $9.99 a yard. If Jam buys 17.4 yards, how much will it cost her ?

Respuesta :

maddie61902
maddie61902 maddie61902
  • 11-10-2018
For this question you would have to multiply the cost ( $9.99 ) by how many yards are being bought (17.4) this is fairly simple , whip out your calculator . The answer is $173.83
Answer Link
ahideefg ahideefg
  • 06-02-2021

Answer:

$173.83

Step-by-step explanation:

Answer Link

Otras preguntas

what wa can friction do to things like brake pads?
At a zoo, an Asian elephant eats about 3 tons and eats about 300 pounds of food a day. What percentage of its body weight does the elephant eat each day ?
how do decomposers make sure that there are always enough minerals and other nutrients in an ecosystem?
Translate the statement into an equation:the difference of four times a number and eight is equal to twenty-three less than that number
What was the first religion to teach monotheism
Convert 4 1/8 and 3 1/4 to fraction notation
Suppose  1/4 of Billy's stamp collection  are cancelled stamps  and 3/4  of the stamp collection are uncancelled stamps.  How many stamps might be in his collec
if I simplify (3b^3)^4 and in the end get 81b^12 how do I get there?
The shaded figure in the diagram above consists of five squares. It touches the circle at points M, N, P, and Q. The radius of the circle is 15 centimeters. Wh
How can you tell an equation is linear? Example: 22x-14y=65