ladybug5383 ladybug5383
  • 13-09-2019
  • Mathematics
contestada

Help me I’m struggling

Help me Im struggling class=

Respuesta :

trimnevaeh
trimnevaeh trimnevaeh
  • 13-09-2019

Get photomath it can help with problems like that :)

Answer Link
angelicacbear
angelicacbear angelicacbear
  • 13-09-2019

Answer:

3/4

Step-by-step explanation:

because if he has 3 lemons and 1 lime add 3 + 1= 4 and there is 3 lemons it will be 3/4

Answer Link

Otras preguntas

at the market, 2.4 pounds of peas cost 1.68 dollars. How much does one pound of peas cost?
I need help!!!! If the mass of an object is 44 kg and its velocity is 10 m/s East how much kinetic energy does it have? A. 0.44 Joules B.2,200 Joules C.4,400 J
Write the decimal that 1 tenth of 0.9
Describe two types of power that the Roman Catholic Church acquired in society after the fall of Rome.
hurry !!why were certain foods rationed during world war II ? they were expensive to produce, they were not essential, they were unhealthy, they were nearly im
how did the supreme court rule in engel v. vitale (1962), and do you agree with this ruling? why or why not
Which country is Joya De Cerén in?
In Chile, physical education is _____. mandatory class health sports or sometimes mixed
In bluepoint, the average low temperature for January was 40F. The average low in February was 27%F lower. What was the average low in February?
Which statement BEST describes the way in which Texas was annexed by the United States in 1845? A) The United States military had assisted Texas during the Texa