jonathanpadilla0290 jonathanpadilla0290
  • 13-05-2020
  • Mathematics
contestada

Staples sell for $60 a box .How many boxes can be bought for 3.45

Respuesta :

Chelboy
Chelboy Chelboy
  • 13-05-2020

Answer:0.0575

Step-by-step explanation:

1 box cost $60

x boxes can be bought for $3.45

x=3.45/60

x=0.0575

Answer Link

Otras preguntas

Which best approximates the area of triangle ABC if theta= 20 degrees, a=26 and b=32. (Picture included)
Help please I really need it
is the solar system is unique or rare?
please help.. 1. How do a star's temperature and size affect its appearance? 2. How is the electromagnetic spectrum used to examine astronomical objects?
Pls help me what is 9/4 - 4/3
Which differentiates the key chemical properties of nucleic acids, DNA and RNA? A. Hydrogen bonds B. Functional group C. Hydrocarbon structure
Which of the following is not one of the reasons to properly warm up before exercising? a) develop overall flexibility b) increase blood flow to the muscles an
Indy runs 2 kilometers every morning. She takes 2 minutes for the first 250 meters, 4 minutes for the next 1,000 meters, 1 minute for the next 350 meters, and 3
in which level of the atmosphere is ozone concentrated
Determine the ratio of 4hours to 30minutes. Write the ratio in lowest terms.