demianugarte2006
demianugarte2006 demianugarte2006
  • 15-05-2020
  • Mathematics
contestada

Megan bought 3.25 yards of ribbon for a craft fair. The ribbon cost $1,40 per yard. How
much did Megan spend for the ribbon?
3.25 x $1.40 =
$4.45
») $4.65
Done >

Respuesta :

LoliLiquids
LoliLiquids LoliLiquids
  • 15-05-2020

Answer:

$4.55

Step-by-step explanation:

3.25 x 1.40 = 4.55

Answer Link

Otras preguntas

What are the spectator ions in the reaction:2koh(aq) + h2so4(aq) 2h2o(l) + k2so4(aq)?
What's the definition of ions
Help me please!! I wanna make my mother proud>3 Find the product. 4(−12)(−3) A) −144 B) −96 C) 144 D) 72
Dirty windshields __________. a. reflect light into your eyes, causing glare b. reflect light away from the vehicle, making the road appear dim c. will not beco
Toxic shock syndrome is caused from an uncontrollable fungal infection. a. True b. False
This US region is currently experiencing population growth. It is a major agricultural region for growing citrus, tobacco, and cotton. It is becoming increasing
Which of the following is a description of the data with a correlation coefficient of zero? low positive correlation low negative correlation no correlation hi
what type of chemical reaction occurs when sodium and chloride combine to form sodium chloride
How many periods of time, each 1/3 of an hour long, does a 8-hour period of time represents
Flowering plants are capable of fertilization in the absence of water because the