jms062607
jms062607
14-09-2020
Mathematics
contestada
(3x-22)+ (4y-x-10)
Solve for Y
Respuesta :
abdulqtaish
abdulqtaish
16-09-2020
answer
Step-by-step explanation:
Answer Link
VER TODAS LAS RESPUESTAS ( 65+ )
Otras preguntas
a 12-pounded bag of dog food costs $12.36. a 15-pounded bag of cat food cost $15.30. which is a better deal???
Mary has 12 marbles 3/12 of the marbles are yellow and 2/12 of the marbles are blue.The rest of the marbles are green.How many marbles are green?
Gina charges $28 for 3 hours of lessons. Hector charges $18 for 2 hours of lessons. Who offers a better deal????
2loga(3)+loga(5)=loga(x)
Katrina has 8 ribbons for her hair.3/4 of the ribbons are blue.how many of Katrina ribbons are blue.could u show me how 2 find the answer..
Gina charges $28 for 3 hours of lessons. Hector charges $18 for 2 hours of lessons. Who offers a better deal????
7 qt. 2c. =______ c.
How much work does a mother do if she lifts each of her twin babies upward 1 meter? Each baby weighs 90 newtons.
how do you unscramble the science topic atsetlectoicnp
in a given training week a swimmer completes 1/4 mile on day one 2/5 mile on day two and 3/7 mile on day three,,