keiarashepherd412
keiarashepherd412 keiarashepherd412
  • 15-10-2020
  • Mathematics
contestada

if Aubrey buys 12 bottles of orange juice at the corner store for a.total cost of $6.36. if each a bottle cost the same amount how much is each bottle
​

Respuesta :

Аноним Аноним
  • 17-11-2020

Answer:

0.53 is the right answer its not 0.28 because I did the work and I got 0.53 by dividing

Step-by-step explanation:

Answer Link

Otras preguntas

Find the equation of the line perpendicular to y = -2x + 6 that goes through (2, 10).
Diseases that develop slowly last a long time and are relatively difficult to treat are
Jesuit who was among the first europeans to explore and map the mississippi river
The root word wright in "playwright" comes from the middle ages and means "one who builds".
14. Blender® does not typically use pop-up boxes. (1 point) true false 15. In the default 3-D view in Blender®, which of the following does the Toolbar Are
Randall bought 2 game controllers at electronics plus for$36. What is the unit rate for a game controller at electronics plus?
The disputes between proslavery and antislavery residents in the kansas territory resulted in
A small portion of Russia is completely separated from the main part of the country, and shares a border with Lithuania. Please select the best answer from t
What is the relative standard reduction potential of the half-cell in which reduction occurs?
On average how many calories of food do we eat w no important nutrients per day