namitchell namitchell
  • 15-12-2020
  • Mathematics
contestada

Find the unit rate. Round to the nearest hundredth, if necessary.

$140 for 13 ft2
the unit rate is:

Respuesta :

zakhiaja
zakhiaja zakhiaja
  • 15-12-2020
The unit rate is: $10.77 per square feet

Explanation: You divide 140 by 13 and round to nearest hundredth.
Answer Link

Otras preguntas

Which of the following pairs of ideas could be combined into a compound sentence
Work out 2/3 + 3/4? Work out 5 times 3/4? PLEASE HELP ASAP!!!
what is the plural of wolf?
can i have a sentence for aqueduct
what are the two main characteristics for ALL igneous rocks?
the twilight saga story
How many terms are in the arithmetic sequence 13, 16, 19, ……, 70, 73?
Which lines does Bob Kaufman use to show alienation and isolation in modern society?
Which of the following arguments decided the debate over using the atomic bomb against Japan in 1945
which are the best movie adaptations of Stephen King's books?