Hello1world
Hello1world Hello1world
  • 15-12-2020
  • Mathematics
contestada

Robert pays $32.04 for 6 student tickets to the basketball game. What is the cost of each student ticket?

Respuesta :

12690297
12690297 12690297
  • 15-12-2020

Answer:

$5.34

Step-by-step explanation:

Answer Link
Аноним Аноним
  • 15-12-2020

Step-by-step explanation:

$5.34

hope it helps!

......

Answer Link

Otras preguntas

which is likely to be more acidic, hclo2 or hclo? group of answer choices neither is more acidic; they are both weak acids hclo2 because it has more resonance t
over millions of years, what is happening to: - to (the surface temperature of the sun) - lo (the luminosity of the sun)? to is slowly decreasing, lo is unchang
Complete the sentence with the best choice in Spanish. This is what I have to do to a link in order to go to it .
most of the 3.8 million retail establishments in the united states, including hardware stores, convenience stores, clothing stores, dry cleaners, and electronic
Please help me !! due tonight
Which region featured the coldest winters? Middle Colonies New England Colonies Southern Colonies
Tricia buys 18 apples for $27. The total cost, c, of the apples is proportional to the number of apples, a, that she buys. How much does one apple cost? Create
​(d) Find the domain of function R. Choose the correct domain below.
A bird on a long migration flies 63 kilometers per hour for 2900 kilometers. How long does he fly?
Please help me with all I will mark you brainly