at0093591
at0093591 at0093591
  • 11-02-2021
  • Mathematics
contestada

hi i need help please:))​

hi i need help please class=

Respuesta :

jwalck49
jwalck49 jwalck49
  • 11-02-2021

Answer:

i got 96

Step-by-step explanation:

you have to find the unit rate for 1 driveway and times that by 12

32 divided by 4 is 8

8 x 12 is 96

hope this helps :)

Answer Link

Otras preguntas

How do organelles give eukaryotic cells an advantage over prokaryotic cells?
these types of writers start writing with an existing plan
what is 500 divided by 56?
can you help me succeed in algebra & pass the keystones ?
where is the body located in a sentence
What is 6/10 eqaulled to???
Who seriously wounds frodo in the shoulder? a. durin's bane b. a dark rider c. old man willow d. a ranger
find the perimeter of a triangle with sides 12inches, 9inches, and 15inches
a dozen apples costs $2.55 at this rate, how much would 8 apples cost?
Ally has 25 pieces of gum.his brother john has 7 times more than ally. how much does john have? what if ally has 30 pieces of gum and she wanted to share it equ