semaj2261 semaj2261
  • 11-03-2021
  • Mathematics
contestada

Plz help me I need help badly and it needs an explanation

Plz help me I need help badly and it needs an explanation class=

Respuesta :

cxbrxross cxbrxross
  • 11-03-2021
No, it does not match your preferred ratio because if there was one banana for every 5 strawberries, there would have to be 20 strawberries.
Answer Link

Otras preguntas

If you borrow 700$ for five years at a annual interest rate of 7%, how much will you pay all together
Why does the driver decide to stop for the hitchhiker?
On June 30, 2021, when Crane Company's stock was selling at $65 per share, its capital accounts were as follows: Capital stock (par value $50; 57000 shares issu
The cost of an 8 -ounce box of cereal is $ 1.68 . At this rate, what is the cost per ounce of the cereal, in dollars and cents?
What wartime goal contributed to President Abraham Lincoln’s decision to issue the Emancipation Proclamation?
Which of the following is a correct interpretation of the expression 2 - (-5) A The number that is 5 to the left of 2 on the number line B The number that is 5
Green plants convert light energy from the sun into what during photosynthesis
In what class would you most likely use "una calculadora"? * (2 Points) O el arte O las matemáticas O las ciencias sociales O el inglés
GIVEAWAY IMAKE SURE YOU SAY TY! ILL GIVE MORE IF DO
La expresión: "me dio dos luceros..." es una imagen poética llamada