rosslandzoe
rosslandzoe rosslandzoe
  • 13-04-2021
  • Mathematics
contestada

20 apples cost R12.What will 16 of the apples cost?​

Respuesta :

dineolebese92
dineolebese92 dineolebese92
  • 14-04-2021

Answer:

192

Step-by-step explanation:

you take 12 and multiple it by 16:

R12×16=R192

Answer Link

Otras preguntas

47,236 - 20,425; thousands
5 (-3y-1)-(6-5y) if y=-6
Morton and three of his friends and a total of 168 walking dogs they wanted to share the money equally how much will each person get
Evaluate. 103 • [12 ÷ (10 – 4 • 2)] + 3 im trying to help my fifth grade on this problem do not know what to do first
How do you solve 3-2/9b=1/3b-7
My teacher gave me the brain teaser and ive been trying to figure it out can someone help she wants me to find 2 answers for it. Write an expression that has a
A scientist heats a flexible container full of neon gas. What will most likely happen to the container as the gas absorbs heat?
can someone please help me with this question ?
carrie buys 4.16 pounds of apples for $5.20 how much does 1 pound cost
SOMEONE PLEASE HELP! A tip jar in a coffee shop contains only nickels, dimes, and quarters. There are 13 more nickels than dimes. The amount of quarters is 5 le