MenmaUchihaUzumaki
MenmaUchihaUzumaki MenmaUchihaUzumaki
  • 15-08-2021
  • Mathematics
contestada

If car eyelashes sold for $13.99. If you bud double that, how much would you have paid for them? (Hint if needed: if they had been exactly $14, how different would your answer be?)

Respuesta :

shuteenlemery44
shuteenlemery44 shuteenlemery44
  • 15-08-2021

Answer:

13.99 x 2 = 27.98 dollars

now if they were 14 dollars exactly and you doubled that it would be 28 dollars so the difference would be 0.02 cents

Step-by-step explanation:

Answer Link

Otras preguntas

You are speaking with your friend Oscar, who is Deaf, through his interpreter. About ten minutes into the conversation, you notice that he has become standoffis
3. voc./4-2) What is the military formation used by the Greeks and Macedonians called?
Help last day !!!!!!!!!!!!!!!
What is defined as the amount of water vapor in the air?
mantenhas were important connections between separated _________ family members they still are. A.and B.but C.or D.unless
He has kept among us, in times of peace, Standing Armies without the Consent of our legislatures In the passage above, which of the following language types doe
Describe the process of Louisiana becoming a state.
When reading a multiple choice question, you should use the process of _________ A. elimination B. consideration C. choosing D. guessing​
A package of 4 pairs of insulated gloves costs $21.56. What is the unit price of the pairs of gloves?
VERY EASY IF YOU TYPE RIGHT AWSNER I WILL MARK AS BRAINLISt 5th grade super easy