gokutanjroi
gokutanjroi
11-02-2022
Spanish
contestada
Help answer this dont know this language
Respuesta :
SmartCoconut
SmartCoconut
11-02-2022
1)comieron
2)escribió
3)leyeron
4)bebiste y comiste
Hope this helps!
Answer Link
VER TODAS LAS RESPUESTAS ( 28+ )
Otras preguntas
$28.00 for 400 square feet Find the unit rate.
Which of the following is a valid argument
E Initial Knowledge Check Question 12 A garden table and a bench cost $986 combined. The garden table costs $86 more than the bench. What is the cost of the ben
Drag each tile to the correct location. The image shows the Moon orbiting Earth. Match each Moon phase to the correct location, as seen by an observer on Earth.
The following costs were incurred in May: Direct materials $ 43,100 Direct labor $ 36,200 Manufacturing overhead $ 23,800 Selling expenses $ 18,000 Administrati
PLEASE HELP WILL MARK BRAINLIEST THANK YOU SO MUCH
The average cost of college tuition increases from $8500 to $13,500 over a period of 8 years. Find the annual inflation rate to the nearest tenth of a percent.
How did the ancient Roman Senate differ from the United States Senate? - Roman senators created laws. - Roman senators included men and women -Roman senators we
The word good is an ____________ so it is only used to modify a _____________ . A) adverb, noun or pronoun B) adverb, verb C) adjective, noun or pronoun D) adje
Functionalism is the school of thought that studies the function and purpose of consciousness and behavior. Please select the best answer from the choices provi