gcristhian171
gcristhian171
15-02-2017
Mathematics
contestada
help me with number 11 please
Respuesta :
Reyesoncall4
Reyesoncall4
15-02-2017
She bought 4 brushes at $3 each
And 8 tubes of paint at $ .50 each
3x4=12
.50x8=4
12+4=16
Answer Link
VER TODAS LAS RESPUESTAS ( 23+ )
Otras preguntas
a 12-pounded bag of dog food costs $12.36. a 15-pounded bag of cat food cost $15.30. which is a better deal???
Katrina has 8 ribbons for her hair.3/4 of the ribbons are blue.how many of Katrina ribbons are blue.could u show me how 2 find the answer..
Gina charges $28 for 3 hours of lessons. Hector charges $18 for 2 hours of lessons. Who offers a better deal????
The sum of Alan’s age and Bob’s age is 40. The sum of Bob’s age and Carl’s age is 34. The sum of Alan’s age and Carl’s age is 42. How old is Bob?
Which has more Potential Energy a car parked on the top of the hill,a person on the top of the same hill sitting down eating a sandwich, or a man running fast a
Round 1.0649 to the nearest thousandth
How to answer the following questions in spanish?? Quien batea? Con que batea?
Tickets to a play cost $14 each by mail, plus a $2 processing fee for each order or one or more tickets. Write a rule to describe the total cost as a function o
How do I write n+5n= 12c-c= and -4j-1-4j+6= in simplest form?
Round 1.0649 to the nearest thousandth